Polska | ZMIEŃ kraj
Terminale Verifone w ofercie Kolportera

Profil

Firma Kolporter nabyła od Verifone terminale stacjonarne VX 520, włączając je do swojej oferty biznesowej. Tym samym dwóch liderów rynku połączyło swoje siły, aby oferować klientom zaawansowane technologicznie i nowoczesne rozwiązania płatnicze.

  • Profil: Kolporter
  • Lokalizacja:: Polska

Terminale Verifone w ofercie Kolportera

Terminale stacjonarne Verifone VX 520 w ofercie biznesowej Kolportera

WYZWANIE

Kolporter jest największym dystrybutorem prasy i jednym z największych dystrybutorów towarów FMCG w Polsce. W ramach swojej oferty B2B, we współpracy z bankiem Pekao SA, oferuje przedsiębiorcom także usługi terminalowe. W 2014 roku spółka posiadała sieć 25 tysięcy terminali obsługujących m.in. płatności kartą, programy lojalnościowe, przyjmowanie opłat za rachunki czy sprzedaż doładowań telefonicznych. Kolporter poszukiwał partnera, który dostarczy zaawansowane technologicznie terminale płatnicze, mogące zarówno przyjmować bezpieczne płatności elektroniczne, jak i oferować wprowadzenie różnorodnych usług dodanych.

ROZWIĄZANIE

W pierwszej połowie 2013 roku Kolporter i Verifone nawiązały współpracę, w ramach której terminale Verifone VX 520 zastąpiły w ofercie Kolportera oferowane uprzednio terminale innej marki. Wybrany przez Kolporter terminal VX 520 jest solidnym i wytrzymałym urządzeniem stacjonarnym. Akceptuje płatności kartami z chipem i paskiem magnetycznym, a wbudowany moduł NFC pozwala na przyjmowanie płatności zbliżeniowych i mobilnych. VX 520 umożliwia także wprowadzenie usług dodatkowych.

EFEKTY

Rozwiązanie VX 520 pozwala klientom firmy Kolporter na wprowadzenie w swoich punktach handlowo-usługowych płatności elektronicznych oraz zaoferowanie usług dodanych, zwiększających konkurencyjność przedsiębiorstwa i przyciągających nowych konsumentów.