Polska | ZMIEŃ kraj

Wybierz rok:

12-07-2016

W 2014 i 2015 roku w Polsce mieliśmy do czynienia z ustawową obniżką poziomu opłaty Interchange. Eksperci prognozowali, że dla wielu przedsiębiorców może to być impuls do zainstalowania terminali płatniczych. Potwierdzają to dane NBP: na koniec grudnia 2015 r. na polskim rynku funkcjonowało łącznie 465 tys. terminali POS, co stanowi wzrost o 6% w stosunku do września tego samego roku. Wielu przedsiębiorców szukających dla siebie rozwiązania płatniczego zastanawia się, jaki rodzaj urządzenia wybrać. Eksperci firmy Verifone podpowiadają, jak dobrać terminal do potrzeb firmy i jej klientów.

15-06-2016

Terminal e355, jedno z najnowszych rozwiązań mPOS firmy Verifone, otrzymał dwie prestiżowe nagrody branżowe. W lutym, podczas berlińskich targów płatniczych MPE, firma uhonorowana została tytułem Merchant Payments Ecosystem w kategorii „mPOS”. Do tego wyróżnienia dołączył także eDukat, przyznany przez polskich ekspertów podczas IV. Międzynarodowego Kongresu Płatności Bezgotówkowych.

26-04-2016

Rynek handlu detalicznego przechodzi dynamiczne zmiany. Od kilku lat sprzedaż przenosi się z małych lokalnych sklepów do sieci handlowych i dyskontowych, które stanowią już prawie połowę całkowitej powierzchni handlowej w Polsce. Choć nadal jest miejsce dla nowych graczy, to rynek powoli osiąga nasycenie sklepami wielkopowierzchniowymi, a eksperci prognozują, że jego rozwój będzie teraz związany przede wszystkim z konsolidacjami i przejęciami. Jednocześnie bardzo dynamicznie rozwijają się e-sklepy, stanowiąc poważną konkurencję dla handlu tradycyjnego. Najważniejsze zmiany dotyczą jednak nie liczby punktów handlowych, a szeroko pojętej kultury handlu. Dzięki większej możliwości wyboru to konsument staje się stroną dyktującą warunki współpracy, opierającej się już nie tylko na kryterium ceny, ale także na wielu innych parametrach, wpływających na wygodę i jakość obsługi. W obliczu rosnącej konkurencji zrozumienie tego mechanizmu i wsłuchanie w potrzeby współczesnego klienta wydaje się być jedyną słuszną drogą do utrzymania i rozwoju biznesu.

05-04-2016

5 kwietnia obchodzimy No cash day – dzień bez gotówki. Z roku na rok No cash day obchodzi coraz więcej osób, instytucji i krajów. Wynika to zarówno z promocji samej inicjatywy, jak i z faktu, że płatności elektroniczne cieszą się coraz większą popularnością. W Polsce, w ciągu ostatniego roku liczba terminali płatniczych wzrosła o 67 tysięcy. W ciągu całego roku 2015 Polacy wykonali ponad 3,3 miliarda transakcji kartowych na łączna kwotę ponad 510 miliardów złotych. Równocześnie 64% Polaków przyznaje, że zdarzyło im się, iż nie mogli zapłacić kartą, ponieważ w sklepie czy punkcie usługowych nie było terminala POS.

09-03-2016

Już ponad 30% Polaków regularnie korzysta z płatności kartowych, zaś chęć płacenia wyłącznie za pomocą karty deklaruje blisko połowa społeczeństwa. Płatności bezgotówkowe są ponadto uważane za wygodne i bezpieczne. Niestety zbyt mała dostępność terminali, szczególnie w małych sklepach, punktach usługowych i urzędach, znacząco ogranicza możliwość rozwoju płatności elektronicznych w Polsce.

26-02-2016

Firma Verifone, wiodący dostawca bezpiecznych rozwiązań płatniczych na świecie, rozszerza portfolio produktów dostępnych na polskim rynku o dwa urządzenia mPOS. Modele Verifone e355 i e265 są wszechstronnymi urządzeniami, które sprawdzą się zarówno w dużych sieciach handlowych, jak i w małych, 1-osobowych przedsiębiorstwach. Oba terminale są dostępne w Polsce od stycznia br.

KONTAKT

Agata Adamczewska-Grudzień
e-mail: agata.adamczewska@verifone.com